Je regrese do minulých životů bezpečná? Co řeší a jak probíhá?

Regresní terapie získává v posledních letech na oblibě. Jsou ovšem názory, že její podstoupení je nebezpečné a že člověku může ublížit. V jakých případech je tedy absolvování regrese bezpečné, v čem Ti může pomoci a jak probíhá? Podle čeho si máš vybírat terapeuta? Na tyto otázky Ti dnes odpovím.

Regresní terapie jako jedna z pomůcek pro Vzestup vědomí

V posledních letech získáváme stále více možností, jak svůj Vzestup do vyššího vědomí a vyšších vibrací uskutečnit. Vše se nyní totiž děje tak, abychom my lidé byli více v lásce a chovali se bezpodmínečně k sobě, k ostatním lidem, zvířatům i přírodě. Pomůcky, které získáváme, nám Vzestup ulehčují, abychom mohli zmírnit bolest, snadněji dosáhli pochopení a cesta k lásce byla efektivnější.

Co je to regresní terapie do minulých životů a jak probíhá?

Jednou z daných pomůcek je i regresní terapie. Při regresi vede terapeut svého klienta do minulého života (většinou). Probíhá to tak, že klient se terapeutovi svěří se svým problémem. Popovídají si o něm a terapeut se ptá na nejrůznější otázky, aby získal více podrobností o tom, co klient prožívá a s čím vlastně za ním přichází. Dané podrobnosti poskytují terapeutovi informace, které pak mohou být důležité během regrese. Během ní si totiž vše dává do souvislostí, aby klientovi pomohl problém vyřešit.
Terapeut díky rozhovoru s klientem o jeho problému získá určitou vizi, myšlenku, obraz nebo emoce, které se vztahují k příčinám problému a jeho původu. Pokud je příčina převzata z minulého života, terapeut to rozpozná. Následně pak klienta vede do minulosti a odkrývá z jeho podvědomí vše potřebné k tomu, aby klient příčiny pochopil a mohl je s láskou propustit.

Terapeut svého klienta během regresní terapie neovládá

Klient je při regresní terapii plně při vědomí, vše si uvědomuje a není nijak terapeutem ovládán. Pouze je od něj veden tak, aby si mohl vše potřebné uvědomit a vyřešit. Klient si pamatuje průběh regrese. Po určitém čase po regresi může něco zapomenout a to jednoduše z toho důvodu, že byl problém vyřešen, a tak si jeho mozek již vše nepotřebuje dále pamatovat. Jakmile si ovšem přečte poznámky z terapie, postupně se mu vše zase vybaví. Negativní emoce, které během regrese do minulého života mohl pocítit, již v tu chvíli necítí, protože byly propuštěny.

Regresní terapie je bezpečná, jsou ovšem i výjimky

Jenže jako v každé oblasti, kde se něco nabízí lidem, se i u regresní terapie setkáváme s nekvalitní službou, která pro někoho může být i nebezpečná. Pro přirovnání využiji profesi učitele autoškoly. Pokud učitel autoškoly při učení žáka něco zanedbá, daný žák pak může v provozu způsobit autonehodu. Stejné je to u regrese do minulých životů. Jestliže terapeut na sobě řádně nepracuje, nezpracovává své bolesti a emoce, je oddělen od své intuice, od své duše a srdce, dělá svou práci jen kvůli penězům a myslí si, že když se regresi naučí, že se již dál vyvíjet nemusí, může svému klientovi způsobit újmu. Během regresní terapie mu unikne zásadní věc nebo udělá jinou chybu.

Pokora je základem dobrého terapeuta

V takovém případě není pro klienta podstoupení regresní terapie bezpečné. Stejně jako u jiných oblastí i zde platí, že je třeba vyhledávat kvalitního terapeuta, který nestojí na jednom místě, ale neustále se vzdělává a hledá možnosti ke svému růstu. Jakmile totiž zakrní, zakrní i jeho schopnosti. Terapeut musí mít pokoru jak sám k sobě, tak i ke svému klientovi. Převzít zodpovědnost za svou činnost, za pomoc svému klientovi a být sám k sobě vždy upřímný.

Rozdíl mezi koučem a terapeutem

K profesi terapeuta jsem se osobně dostal po práci jako kouč (i nyní Ti mohu pomoci v rámci duchovního koučinku). Z vlastních zkušeností mohu říci, že být koučem bylo jednodušší. Svého klienta jsem totiž pouze vedl, ukazoval mu směr a otevíral možnosti. Učil jsem ho pak metodu, se kterou on sám pracoval a tím odstraňoval své problémy. Já byl pouze jako pomocník a učitel.

Jako terapeut mám větší zodpovědnost. Při regresních terapiích klientovy problémy přímo zpracovávám. Neukazuji mu pouze cestu, jak se z daného problému dostat. V regresi se člověk ocitne v situaci, ze které vychází jeho problém, většinou pochází z minulého života. A právě zde se problém rovnou řeší. V pozici terapeuta tak potřebuji silnější vnitřní vedení a pracovat více na svých problémech a blocích, aby nezasahovaly do terapie a negativně ji neovlivňovaly. Kdykoliv se totiž ozve ego, může se v terapii udělat chyba a něco přehlédnout. I když je pak prostor pro nápravu, s člověkem to jednoduše zamává.

Když se pokora u terapeuta vytratí

Můj přechod od kouče k terapeutovi mi poskytl jednu důležitou lekci a zkušenost. Jako kouč jsem byl úspěšný a věděl jsem, že svou práci vykonávám velice dobře. V momentě, kdy se mi otevřely další schopnosti a má cesta se posunula k terapiím, se začala vytrácet pokora k učení. Ten pocit, který jsem měl jako kouč, jsem si převzal na pozici terapeuta. Nevnímal jsem, že je třeba se učit další věci a zpracovávat další bloky. Myslel jsem si, že vše, co jsem se již naučil, mi stačí, abych byl i velice dobrý terapeut.


Pokora se tak postupně zcela vytratila, jelikož jsem byl zaslepen svou myslí a egem. Zpětně mohu přiznat, že jako kouč jsem lidem pomáhal především skrze čakru solar plexus, tedy skrze moc, i když s dobrými úmysly. Až dráha terapeuta mi otevřela srdce dokořán a s tím přišla i darovaná láska a svoboda klientům. Jenže se ztracenou pokorou se snížil počet klientů, kteří za mnou přicházeli. Ti, kteří přišli, mi ukazovali, co mám u sebe řešit, tak jako tomu je stále. Jenže ne vždy je člověk přístupný k tomu, aby znamení vnímal. Zde je jedna ukázka na bázi vlastních zkušeností o tom, jak nás vesmír učí a neustále nám poskytuje znamení na naší cestě Vzestupu.


Z dobrého terapeuta je cítit láska a dobro

Jak poznat kvalitního terapeuta nejen pro regresní terapii?

Teď přichází odpověď na jednu z nejzásadnějších otázek pro absolvování regresní terapie a nejen pro ni. Jak má člověk poznat kvalitního terapeuta? Z takového člověka je cítit láska a dobro. Tvůj vnitřní hlas Ti trpělivě, vytrvale a v poklidu našeptává, že je to správný člověk. Pokud o daném člověku nic nevíš, neznáš jeho podobu, nemá třeba ani webové stránky či Facebook, pak dej na reference od svých přátel. Osobní zkušenosti s daným člověkem jsou to nejdůležitější.
Jestliže webové nebo facebookové stránky má, chvíli ho sleduj, pokud Tě Tvůj problém příliš nepálí. Přečti si jeho příspěvky, podívej se na jeho videa. Poznej ho blíže. Sleduj své pocity, když čteš jeho příspěvky a díváš se na jeho videa. Co je to za člověka? Jak Ti sedí? Jakou energii z něho cítíš?

Terapeuta vybírej pečlivě a s rozvahou

Nikdy si nevybírej člověka, který Ti má pomáhat, jen podle toho, že u něj zaplatíš méně či více (často mylná představa, že je terapeut kvalitnější) nebo jej vnímáš jen jako jedinou možnost. Vždy je více možností, stačí se rozhlédnout. Stejně jako si vybíráš pračku, automobil nebo třeba telefon, postupuj totožně i při výběru terapeuta. To znamená poznej ho a zjisti o něm více.

Se strachem do regrese nechoď

Pokud i přesto budeš mít z regresní terapie strach a nepoznáš terapeuta, který Ti pomůže se strachu zbavit tím, že jej blíže poznáš a nasaješ jeho energii, doporučuji regresní terapii nepodstupovat. Jakmile jdeš do něčeho se strachem, působíš daným strachem proti sobě. I já sám jsem z regrese měl strach. Nevěděl jsem, do čeho jdu a byla to pro mě velká neznámá. Trvalo mi rok, než jsem poslechl svou intuici a regresi jsem podsotupil. Vše má prostě svůj čas.

S regresní terapií vyřešíš nejrůznější problémy

A co s regresní terapií do minulých životů můžeš vyřešit? Těch možností je celá řada, svým způsobem se zde žádné meze nekladou. Sám jsem zatím na omezení nenarazil.
S regresí tak zpracuješ například:

  • Nejrůznější fóbie a strachysociální fóbie, strach z výše, strach z létání, fóbie ze tmy apod.
  • Žití v chudobě
  • Zneužívání ve všech podobách
  • Problémy ve vztazích – komunikace, podvádění, zneužívání, sexualita
  • Všemožné závislosti
  • Prožívání strachu, zášti, nenávisti, závisti, žárlivosti a dalších negativních emocí
  • Prakticky vše, co Tě trápí

Věřím, že Ti tenhle článek poskytl informace, které si o regresní terapii hledal. Pokud Tě ještě cokoliv dalšího zajímá, ptej se a rád to do článku doplním. Pokud chceš podstoupit regresní terapii u mě a zbavit se tak nějakého problému a bloku, objednávat se můžeš on-line zde.


S láskou, Jan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *